Britney-Spears-phillymixtape.co

Zdjęcie: phillymixtape.co

Piosenkarka określana również jako Księżniczka Popu od wielu lat jest prawdziwą ikoną kultury masowej oraz muzyki rozrywkowej XX wieku, kiedy to jej kariera święciła największe triumfy.

Britney Spears dosyć wcześnie rozpoczęła swoje występy sceniczne, bowiem już jako kilkulatka została gwiazdą recitalu wystawianego w jej rodzinnym mieście Kentwood. Dosyć wcześnie rozpoczęła również naukę śpiewu i tańca, co zaowocowało licznymi występami oraz nagrodami na dziecięcych festiwalach. Kolejne działania artystyczne małej Britney wspierała jej matka, która w znacznej mierze sterowała jej karierą, dzięki czemu piosenkarka jako zaledwie ośmiolatka miała szansę zaprezentować swe umiejętności przed agentami młodych talentów, dzięki którym rozpoczęła naukę w nowojorskiej Profesjonalnej Zawodowej Szkole Sztuki Filmowej.

Od The Mickey Mouse Club do Baby One More Time

Gwiazda Britney rozbłysła mocniejszym blaskiem podczas jej udziały w programie dla dzieci The Mickey Mouse Club, aby kilkanaście lat później potwierdzić zarówno umiejętności muzyczne piosenkarki, jak również jej talent taneczny dzięki promocji jej kultowego, pierwszego albumu muzycznego „Baby One More Time”. Teledysk do piosenki prezentujący nastoletnią Britney jako tańczącą uczennicę szkoły średniej stał się jednym z najczęściej prezentowanych i najchętniej oglądanych teledysków wszech czasów. Piosenka tytułowa natychmiast wspięła się na szczyty list przebojów na całym świecie, stając się największym i najbardziej rozpoznawalnym utworem młodej piosenkarka, zaś sam album został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa jako najlepiej sprzedający się album nastoletniego wokalisty w całej historii muzyki. Trudno wymarzyć sobie lepiej rokujący początek. Kariera muzyczna stanęła przed Britney otworem.

Ikona muzyki pop

Kolejne lata oraz nagrane albumy, w tym „Oops!…I Did It Again” z 2000 roku czy „In The Zone” z 2003 roku umocniły i kolejny raz udowodniły wokalne możliwości piosenkarki. Jej koncerty były dopracowanymi do najdrobniejszych szczegółów barwnymi i pomysłowymi widowiskami z udziałem licznych grup muzyków i tancerzy.

Pomimo młodego wieku, Britney Spears stała się jedną z najlepiej zarabiających gwiazd w historii muzyki. Jej obecność w jakimkolwiek przedsięwzięciu artystycznym gwarantowała sukces, co sprawiło, iż wielu liczących się muzyków nawiązywała z nią współpracę, w tym Michael Jackson, Madonna, Mick Jagger czy Aerosmith.

Magazyn „Forbes” docenił twórczość młodej piosenkarki umieszczając ją na pierwszym miejscu w rankingu najsłynniejszych światowych gwiazd.

Przeczytaj więcej: znanyczlowiek.pl – Britney Spears i nie tylko.

Perfumy Britney Spears

Ogromna popularność przyniosła piosenkarce możliwość wykorzystania sławy na nieco innych polach działania. W 2004 roku został wyprodukowane pierwsze, sygnowane nazwiskiem piosenkarki perfumy o nazwie „Curious” tworzone i rozprowadzane przez markę Myleen Clas. Kolejne lata obfitowały w nowe linie perfum inspirowane ważnymi momentami z życia piosenkarki, które sprzedawały się w ogromnej ilości egzemplarzy ciesząc się niesłabnącą popularnością szczególnie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Ameryce Łacińskiej.

Więcej informacji o kultowych osobistościach znajdziecie na stronie www.znanyczlowiek.pl.