Bardzo wiele osób zastanawia się, czym dokładnie jest networking? Jak dokładnie należy rozumieć to słowo. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Poznajemy nowe słowo, zatem całkiem normalną rzeczą jest to, że chcemy wiedzieć, co dokładnie ono znaczy. Networking, zaczyna odgrywać coraz większą rolę, jeśli mowa o odpowiednio zbilansowanej pracy zawodowej. Warto jednak wiedzieć, że także poza pracą zawodową, networking ma ogromne znaczenie dla nas. Poniższy artykuł, w znaczącym stopniu przybliży państwu to, czym dokładnie jest networking oraz jak w sposób możliwie jak najbardziej poprawny, należy go rozumieć.

Drzewo, Struktura, Sieci, Internet, Społeczne

Co dokładnie oznacza słowo networking?

Zanim przejdziemy do szczegółowego wyjaśnienia, czym dokładnie jest networking, należy tutaj w pierwszej kolejności zastanowić się, jak to słowo w ogóle powstało. Otóż słowo networking, wywodzi się z języka angielskiego i jednocześnie, jest ono zlepkiem dwóch słów : net – czyli Sieć oraz work – czyli praca. Jeśli zatem mielibyśmy tłumaczyć to słowo w możliwie jak najbardziej dokładny sposób, zapewne brzmiałoby ono jak coś w stylu: praca w Sieci. Nie do końca tak jednak jest. Networking, należy bowiem rozumieć jako pracę ale taką, która opiera się o działanie w Sieci, a nie jest bezpośrednią pracą w Sieci. To jednak zaledwie jedno ze znaczeń tego słowa. W kontaktach biznesowych, słowo networking, oznacza także ni mniej ni więcej, a właśnie rozmawianie ze sobą a także wymianę poglądów. Co za tym idzie, networking jest w stanie przynieść nam znacznie więcej korzyści, niż początkowo mogłoby się nam wydawać. Warto wiedzieć, że networking może mieć miejsce zarówno na gruncie zawodowym jak również – prywatnym. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak podejdziemy do jego znaczenia.

Jeśli jednak chcecie dowiedzieć się więcej, na temat tego, czym dokładnie jest networking, serdecznie zapraszamy do szczegółowego zapoznania się ze stroną www.krakow.blpoland.com/blog/ – czym jest networking. Strona ta, z całą pewnością okaże się niezwykle pomocna.