Wielu osobom badania genetyczne kojarzą się z jakimś kosmicznym wydarzeniem i bólem. Nie wiadomo, dlaczego, ktoś kiedyś powiedział mit i tak zostaje on przekazywany dalej. Badanie genetyczne jest całkowicie bezbolesne krótkie. Można je wykonać na dwa sposoby.

Pierwsze, które jest najczęściej wykonywane odbywa się na podstawie próbki śliny osoby badanej. Nie ma nic prostszego. Dostaje się od lekarza lub laboratorium wykonującego takie badanie specjalny patyczek hermetycznie zamknięty oraz instrukcję obsługi pobrania próbki do badania. Wystarczy wyjąć patyczek i pobrać z ust próbkę, zamknąć w przygotowane opakowanie i oddać do badania. Takie pobranie może wykonać każdy samodzielnie w domu. To na prawdę nic trudnego i nie ma się, czego bać. Drugim sposobem jest pobranie próbki krwi. Polega to na nakłuciu palca i upuszczeniu paru kropel krwi na bibułkę. Nie trzeba do takiego badania wbijać się wielką igłą w żyły. Jest to badanie łatwe i krótkie. Nakłucie palca odbywa się małą igiełką i jest nieodczuwalne dla osoby badanej.

Komórek Zakażonych Wirusem, Dna, Choroby, Biologia

Badania genetycznego nie trzeba się bać i warto jest mu się poddać, przecież każdemu zależy na tym, żeby żyć w zdrowiu i bez bólu, a właśnie takie badanie może spowodować wcześniejsze wykrycie choroby, którą można zahamować w odpowiednim momencie. Jak tylko pojawi się okazja wykonania badania genetycznego to bez zastanowienia powinno się je wykonać.

Badanie w ciąży – czy szkodzi?

Badanie genetyczne w ciąży jest wskazane. Pokazuje ono czy dziecko w mniejszym lub większym stopniu może być narażone na mutację genów jak i czy istnieje ryzyko zachorowania na chorobę genetyczną. Jednak trzeba pamiętać, że nie wystarczy jak badaniu podda się tylko matka – musi również oddać do badania próbkę ojciec. Dziecko dziedziczy geny zarówno jednego ja i drugiego rodzica, dlatego wynik badania jednego z nich daje mały obraz choroby genetycznej dziecka.

Badanie genetyczne nie jest inwazyjne, jak wcześniej wspomnieliśmy polega ono na łatwym i nieinwazyjnym pobraniu próbki – w żaden sposób to nie szkodzi na płód, a wręcz przeciwnie – wynik badania genetycznego może tylko pomóc.

Zrób badanie genetyczne dziecka – zapraszamy na Vitagenum.pl