pies5

 

Coraz więcej właścicieli psów zaczyna przywiązywać większą uwagę do garderoby swojego pupila. W ten sposób pieski maja szansę na stanie się modnymi pupilami, ubieranymi w nie tak tanie ciuchy. Przed zakupem ubranka musimy jednak przeprowadzić odpowiednie mierzenie psa, aby ustalić jego obwód w poszczególnych miejscach ciała. Jakie korzyści niesie ze sobą odpowiednio dopasowane ubranko? Jest ono przede wszystkim bardziej wygodne, a po drugie po prostu lepiej leży na naszym pupilu. Lepiej spełnia również swoją główną rolę, czyli odpowiednio chroni pieska przed mrozem, wiatrem i ogólnie niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, jakie panują na dworze.

Dokonywać pomiaru musimy w zakresie takich czynników jak długość tułowia, obwód szyi oraz obwód klatki piersiowej tuż za przednimi łapami. Jeżeli wyniki są zgodne z danymi umieszczonymi w tabelce, to taki właśnie rozmiar powinniśmy przypisać naszemu psu. Jeżeli mamy wątpliwość, co do odpowiedniego rozmiaru, to warto jest wybrać większy, gdyż to prawdopodobnie on będzie bardziej komfortowy dla naszego psa. Pamiętajmy, że dobrej jakości ubranka są szyte z dużą starannością, dlatego poszczególne fasony nie będą odpowiednie dla wszystkich typów sylwetki każdego psów.

Ubranka dla psów warto jest kupić z kilku prostych powodów. Przede wszystkim, są one bardzo estetycznym dodatkiem do codziennego wyglądu naszego pupila. Oprócz tego, są bardzo przydatne, gdy nastaną mrozy i niska temperatury uniemożliwia komfortowe przebywanie na dworze, bez odczuwania zimnego, tnącego wiatru. W takim momencie, nawet największy pies ma ochotę podkulić ogon i wrócić z powrotem do domu, nie mówiąc o mniejszych psach.

Kontakt do ekspertów: http://studiopsiaka.pl/o-nas/.

Takie ubranka dla psa są w wielu przypadkach koniecznością. Dzieje się tak szczególnie, gdy nasz pies posiada bardzo krótkie włosy lub nie ma ich wcale. To dlatego tak częstych zakupów ubranek dokonują głównie właściciele yorków – psów, których cechy rasowe sprawiają, że kupno ubranek jest często niezbędne.