Fototapety jako oryginalny i bardzo efektowny sposób dekoracji mieszkania są coraz bardziej popularne i chętnie stosowane zarówno przez specjalistów zajmujących się zawodowo dekoracją wnętrz, jak również osoby pragnące samodzielnie ożywić i zaaranżować wnętrze swego domu. Oprócz interesującego efektu stylizacyjnego, fototapety są dobrym sposobem na optyczne powiększenie lub rozjaśnienie pomieszczenia, ponadto sprawdzają się również w przypadku konieczności zakrycia sporego fragmentu ściany. Szeroka gama wzorów, kolorów i motywów wykorzystanych do produkcji fototapet umożliwia dobranie niemal idealnie dopasowanej do danego pomieszczenia fototapety.

Rodzaj, wielkość i stylistyka wnętrza a dobór fototapety

Aby efektownie wykorzystać fototapetę do dekoracji mieszkania, należy przede wszystkim odpowiednio dobrać jej rodzaj i kolorystykę do wymogów określonego wnętrza. Fototapety do dużych, przestronnych pokojów pozwalają na rozmaite rozwiązania aranżacyjne, natomiast w przypadku małych, wąskich, słabo nasłonecznionych pomieszczeń wybór właściwej fototapety to przede wszystkim dobór kolorystyki i motywów powiększających optycznie niewielkie wnętrze. W tym wypadku dobry wyborem będą wszelkie jasne fototapety typu 3D, które stwarzają wrażenie przestronności. Uniwersalna, odpowiednia do salonu tematyka to wszelkiego rodzaju ogrody, krajobrazy czy kwiaty.

Uniwersalne oraz oryginalne rozwiązania aranżacyjne

Fototapety do salonu powinny odpowiadać stylistyce wnętrza. Motyw ceglanej ściany jest odpowiedni do estetyki industrialnej, abstrakcyjne motywy do nowocześnie urządzonych wnętrz, nawiązania do natury i ekologii sprawdzą się jako uzupełnienie aranżacji skandynawskiej. Wybierając fototapety do sypialni należy zwracać uwagę, aby ich kolorystyka współgrała z wyciszającym charakterem pomieszczenia. W przypadku sypialni dziecięcej natomiast, będącej zwykle również pokojem do pracy i zabawy, rodzaj fototapety zależy od wieku i zainteresowań dziecka, przy czym największą popularnością cieszą się postacie z bajek oraz wszelkiego rodzaju nawiązania aktualnych pasji małego mieszkańca.

Oryginalnym rozwiązaniem kwestii fototapet jako sposobu dekoracji są specjalnego rodzaju fototapety na podłogę. Na ścianach najlepiej prezentują się nawiązania do morskich głębin, na podłodze natomiast specjalnego rodzaju fototapety 3D z wizerunkami rafy koralowej, ryb, muszli oraz wszelkich odniesień do podwodnego świata.

Sprawdź fototapety do salonu w sklepie http://johome.eu/fototapety-256-Do-Salonu.html – zapraszamy.