bidet2
Jeżeli w naszej łazience będziemy chcieli zamontować wiszącą miskę, jak na przykład jedna z serii Axel Doto, najpierw będziemy musieli zamontować na ścianie specjalny stelaż. Istnieją dwa rodzaje stelaży: do zabudowy tak zwanej ciężkiej – czyli obmurowania cegłami, ze względu na wytrzymałość konstrukcji oraz do zabudowy lekkiej – czyli takie, które można obłożyć płytami gipsowo-kartonowymi.

Wybranie pierwszego wariantu poskutkuje tym, że mniej zapłacimy za stelaż, lecz więcej za jego zabudowanie – wszak musimy jeszcze kupić cegły i zatrudnić murarza, chyba, że sami jesteśmy w stanie sobie z poradzić z takim zadaniem. Stelaż do zabudowy lekkiej na pewno będzie droższy niż ten wspomniany poprzednio, jednak wykonanie obudowy z płyt gipsowo-kartonowych jest proste i szybkie; podczas remontu mamy też mniejszy bałagan, a większość prac możemy wykonać sami.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że wybrane płyty muszą być wodoodporne (nie powinno być problemu z ich odróżnieniem, gdyż przeważnie barwione są na zielono). Jeżeli chcemy, ażeby konstrukcja była solidna, a zarazem dobrze wytłumiała hałas spływającej wody, powinniśmy zastosować płytę o grubości co najmniej 18 mm. Możemy mieć problem, żeby dostać taką w sklepie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy zrobili ją sami – z dwóch płyt o grubości 12,5 mm.

Zarówno w przypadku ciężkiej jak i lekkiej zabudowy, instalację hydrauliczną ukryjemy w ściance, która powstanie po zabudowaniu stelaża. Możemy ściankę dobudować do samego sufitu. Jeśli natomiast zdecydujemy się zabudować jedynie sam stelaż – wierzch obudowy stanie się praktyczną półką na drobiazgi.

Nie powinniśmy się przejmować, że ścianka zakrywająca stelaż, zajmie nam zbyt dużą powierzchnię i tym samym pomniejszy łazienkę. Jej grubość powinna wynosić ok. 13 cm – jeśli zdecydujemy się obudować stelaż cegłami i ok. 18 cm – jeżeli użyjemy płyty gipsowo-kartonowe.

W sklepie internetowym https://strefalazienek.pl/1330-axel-doto otrzymasz odpowiednią miskę wiszącą.

W związku z tym, miska wisząca wraz z jej obudową, zajmie praktycznie tyle samo miejsca, co jej stojący odpowiednik. Zatem stylowe wnętrze z Axel Doto okazuje się również praktyczne.