Każda choroba ma określone objawy. Jednak symptomy chorób fizycznych znacznie łatwiej rozpoznać niż zaburzenia natury psychologicznej. Ponieważ depresja dotyka dziś coraz więcej osób, warto zastanowić się, jak prawidłowo ją zdiagnozować.
Depresja – dlaczego leczenie jest konieczne?
Depresja jest poważną chorobą, która może odebrać zdrowie, a nawet życie. Według statystyk aż 1,5 miliona Polaków cierpi na depresję. Choroby psychiczne stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i dlatego powinny być traktowane tak samo jak choroby fizyczne. Co ciekawe, depresji często towarzyszą objawy somatyczne, takie jak bóle głowy, brzucha i gardła. Nadszedł czas, aby poważnie potraktować depresję!. Ci, którzy wierzą, że mogą się sami wyleczyć, są w błędzie. Często pomimo wszelkich wysiłków jest to po prostu niemożliwe. Potrzebna jest pomoc odpowiedniego lekarza, który postawi właściwą diagnozę i dobierze leczenie.
Depresja – lekarz
Jeśli masz depresję, lekarz prawdopodobnie zaleci leki. Psychoterapia może być uzupełnieniem terapii farmakologicznej. Możesz dowiedzieć się więcej o leczeniu w internecie, na przykład na stronach takich jak https://psychiatrzy.pl/depresja/. Pamiętaj, aby uzyskać informacje z wiarygodnych źródeł. Najlepiej po prostu umówić się na wizytę w poradni psychiatrycznej i porozmawiać o tym z lekarzem. Niektóre kliniki oferują również konsultacje online, więc nie jesteś ograniczony odległością. Możesz liczyć na usługi najlepszych profesjonalistów, gdziekolwiek jesteś, co jest ogromną pomocą. Wybierając placówkę, zwróć uwagę na kompetencje pracujących w niej specjalistów. Kim innym jest bowiem psycholog, a kim innym psychiatra. Psycholog to inaczej magister psychologii, czyli osoba, która ukończyła pięcioletnie studia. Zaś psychiatra to lekarz ze specjalizacją w dziedzinie psychiatrii. Psycholog zajmuje się diagnozowaniem i opiniowaniem, zaś psychiatra leczy najpoważniejsze schorzenia, właśnie takie jak depresja.