Rehabilitacja wad postawy u dzieci – poznaj najpopularniejsze metody

Wady postawy to problem, który często dotyka różne osoby nawet w bardzo młodym wieku. Jeśli więc nasze dziecko będzie wykazywać objawy skolioz, koślawości kolan czy też pleców okrągłych, jak najszybciej skontaktujmy się z fizjoterapeutą. Im szybciej uda się wybrać i wcielić w życie jedną z metod rehabilitacji wad postawy u dzieci, tym lepiej dla malucha. Mamy wówczas większą szansę, że pociecha uniknie problemów w życiu dorosłym. Jakie mamy opcje w kwestii rodzaju terapii?

Rehabilitacja wad postawy u dzieci – metoda Vojty

Metoda Vojty jest stosowana w przypadku dzieci w różnym wieku, w tym także tych w pierwszym trymestrze życia. Według badań jej skuteczność jest bardzo duża. Na czym polega ten rodzaj rehabilitacji wad postawy u dzieci? Terapia ta sprowadza się przede wszystkim do ucisków i stymulacji konkretnych partii ciała w celu wywołania odpowiednich reakcji.

Rehabilitacja wad postawy u dzieci – metoda PNF

Głównym obiektem zainteresowania fizjoterapeuty stosującego metodę PNF są mięśnie i stawy. Podstawowe założenie terapii natomiast jest takie, że zdrowe partie ciała wykorzystuje się do poprawienia kondycji słabszych rejonów. Dużą zaletą jest to, że terapia jest bezbolesna, a pacjent jest traktowany całościowo, a nie tylko przez pryzmat schorzenia.

Rehabilitacja wad postawy u dzieci – metoda BSPTS

Terapia BSPTS stosowana jest zarówno u maluchów jak i dorosłych. Metodę tę cechuje przede wszystkim holistyczne podejście do pacjenta. Dużą rolę odgrywa w niech prawidłowa diagnostyka, doświadczenie fizjoterapeuty, a także indywidualne spojrzenie na leczonego.

Rehabilitacja wad postawy u dzieci – co wybrać?

Więcej na temat rehabilitacji wad postaw u dzieci można dowiedzieć się tutaj https://neurorehabilitacjaopole.pl/rehabilitacja-wad-postaw-i-skolioz/. Należy jednak brać pod uwagę, że raczej nie dobierzemy skutecznej terapii na własną rękę. Ostateczną decyzję należy podjąć po kompleksowej diagnostyce oraz konsultacji ze specjalistą, który weźmie pod uwagę szereg czynników, takich jak możliwości małego pacjenta czy specyfika schorzenia.

Related Posts

Dodaj komentarz