Jakie surowce spożywcze producenci wykorzystują najczęściej?

mięso

Nie jest tajemnicą, że produkcja żywności jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłu. Wykorzystywane przez producentów surowce wciąż zyskują na popularności, ponieważ sprawiają, że spożywane produkty nabierają nowych walorów. Zagadnienie surowców spożywczych jest bardzo interesujące szczególnie dla przedsiębiorców, ale także dla osób, które po prostu chcą wiedzieć, co jedzą na co dzień. Z tego względu czas zapoznać się dokładniej z tematyką surowców wykorzystywanych przy produkcji żywności.

Surowce spożywcze w różnych branżach

Zysk i sukces przedsiębiorstwa zależy przede wszystkim od zastosowanych metod produkcji. Aby zwiększyć sprzedaż należy zainwestować w innowacyjne rozwiązania, które nie tylko przyspieszą cały proces, ale również poprawią jakość artykułów. Oczywiście nie ma jednej i uniwersalnej recepty na sukces – wszystko zależy od tego, w jakiej branży funkcjonuje firma. Na przykład przedsiębiorcy trudniący się produkcją ubrań muszą zwrócić przede wszystkim uwagę na marketing i promocję. Jednak w branży spożywczej sprawa wygląda zupełnie inaczej – tutaj liczy się jakość. Nie chodzi wyłącznie o walory smakowe, ale także o cechy sprawiające, że dany produkt jest wygodniejszy w użytku. Za tego typu parametry odpowiadają surowce spożywcze. Mogą to być na przykład naturalne barwniki czy surowce przedłużające świeżość i trwałość produktów. Ale w jakich konkretnie branżach będą przydatne poszczególne surowce? Gluteny oraz lecytyna słonecznikowa najczęściej wykorzystywane są w branży piekarniczej i cukierniczej, mleko kokosowe i kwas mlekowy w branży mleczarskiej, a mleczany potasu i sodu oraz białko wieprzowe – w branży mięsnej. Dzięki wykorzystaniu surowców spożywczych możemy dłużej cieszyć się miękką skórką od chleba i smakowitym aromatem wędliny,

Jakie surowce spożywcze dominują w przemyśle mięsnym?

Skoro już mowa o wykorzystaniu surowców spożywczych w poszczególnych branżach, czas wspomnieć o konkretnym zastosowaniu niektórych z nich. Jeśli chodzi o przemysł mięsny, tutaj najczęściej stosuje się kwas mlekowy, mleczany sodu oraz białko kolagenowe i wieprzowe. Ktoś może zastanawiać się, jak surowce spożywcze wpływają na produkt końcowy. Można to świetnie zobrazować na przykładzie białka wieprzowego. Ten surowiec zdecydowanie przyśpiesza proces produkcji, redukuje czas obróbki mięsa oraz poprawia i wzmacnia walory smakowe. Do tego sprawia, że wędliny prezentują się zdecydowanie lepiej, dzięki czemu zachęcają klientów do kupna. Zdecydowanie wpłynie to więc na sprzedaż produktów mięsnych.

Lecytyna – surowiec pozytywnie wpływający na zdrowie

Kolejnym surowcem spożywczym, który pozytywnie wpływa na wartości odżywcze żywności jest lecytyna. To właśnie ona odpowiada za miękkość skórki od chleba. Przedłuża żywotność pieczywa, więc to właśnie dzięki niej jest ono dłużej świeże. Na stronie https://oqema.pl/produkty/branza-spozywcza-i-paszowa/ znajdziesz między innymi lecytynę rzepakową oraz słonecznikową. Warto przy tym wspomnieć, że lecytyna nie tylko jest korzystnym surowcem dla producentów żywności, ale również dla osób ją spożywających. Wpływa ona bowiem pozytywnie na pamięć i koncentrację. Tego typu surowce są najbardziej cenione właśnie ze względu na prozdrowotne właściwości.

Related Posts

Dodaj komentarz